Dosłownie codziennie trener motywacyjny przyjmuje telefon od strapionego trenera albo opiekuna, błagającego o pomoc dla zawodnika, który zmaga się z kryzysem. „On/ona ma za tydzień wystartować w wielkich zawodach a nie może skoncentrować się na treningach. Wesprzesz nas swoją radą? – Jak najbardziej!

Wielu z nas wciąż może się wydawać, że coach to ktoś, kto działa, usuwając problem leżący w głowie, który zakłóca osiąganie sukcesów oraz niczym magiczną różdżką pomaga zdobywać medale. Realnie bardzo nie za dużo ludzi posiada taką wiedzę na naprawdę wysokim szczeblu, aby to wiedzieć korzystnie jest wiedzieć więcej na temat podobnych szkoleń.

Mentalny coaching – na czym to polega?

Trening mentalny to pojęcie stosowane zazwyczaj do nazywania ekspertów, którzy używają modelu psychoedukacyjnego do rozwinięcia naszej wewnętrznej siły. Na arenie, w sali chirurgicznej, na scenie, w biurze lub na służbie, osiągnięcie najwyższej wydajności jest bardzo złożonym procesem. Każda czynność będzie wymagać unikalnej kompilacji kondycji fizycznej, wiedzy i doświadczenia, taktyki i dodatkowo pozytywnego nastawienia.

Trener motywacyjny – dlaczego jest skuteczny?

Trenerzy mentalni są specjalistami w branży sportu i psychologii osiągnięć dlatego jak nikt wiedzą, w jaki sposób podejmowanie decyzji i uczucia wpływają na ostateczną efektywność. Trenerzy mentalni wykorzystują to doświadczenie, aby skutecznie pomagać w rozwijaniu ich umiejętności koncentracji, niezłomności, poświęcenia oraz przekonania o własnych możliwościach. Rozwijanie zdolności psychologicznych będzie wymagać skrupulatnego planu treningowego, który pomoże nam wykorzystać nasze mocne strony. Na tym właśnie opiera się kluczowa forma pomocy niesionej przez trenera mentalnego.