Zmęczeni codziennością mieszkańcy dużych metropolii potrzebują minimum raz na jakiś czas odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Po to właśnie w wielu przypadkach wyruszają poza granice swojej dzielnicy czy najzwyczajniej udają się na długi spacerek po jednym z miejskich parków. Łódź to miejsce, w którym wcale nie trzeba długo szukać – każdy obszar posiada swoje zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Mogłoby nam się zdawać, że industrialne miasto, które uważane jest przez wiele osób jako szare czy nieatrakcyjne, to miejsce, z którego trzeba koniecznie pryskać gdy tylko nadarzy się ku temu szansa. To jednak nieprawda. Parki w Łodzi to punkty, do których przybywają nie tylko lokalsi, ale niekiedy także turyści. Niektóre spore jak park im. Józefa Piłsudskiego są częstokroć odwiedzane przez sezonowych spacerowiczów, maratończyków czy rowerzystów. Inne, jak m.in. maleńki, lecz urokliwy park im. Michała Klepacza, służą jako miejsce relaksu studentów między zajęciami. Każde z tych miejsc czymś się wyróżnia oraz posiada własną niezwykłą przeszłość.

Niezwykłą sławą pośród łodzian cieszy się również słynny z ładnego stawu z mostkiem park im. księcia Józefa Poniatowskiego oraz najbardziej wiekowy w w całej Łodzi park Źródliska I i II – uznany za najokazalszy w kraju Oba miejsca są ochoczo odwiedzane przez romantyków i amatorów spacerów w zjawiskowym otoczeniu, z tego właśnie powodu zdecydowanie warto brać je pod uwagę planując sobie pobyt w miejscu bliskim naturze. Innym przykładem podobnego miejsca może być ubóstwiany przez mieszkańców miasta park Julianowski – pokaźnych rozmiarów i wręcz stworzony do czynnego wypoczynku. Naturalnie nie sposób wymienić je wszystkie, a atrakcyjne miejsca odnajdziemy w każdej dzielnicy miasta!