Każdy, kto studiuje prawo zawsze może w dorosłym życiu pójść niejedną drogą – część absolwentów tych studiów pracuje między innymi w urzędach lub na uczelniach. Liczna grupa pragnie jednak sprawdzić się na aplikacji. Jest ich do wyboru kilka, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka i radcowska, niemniej istnieje przekonanie, że mowa o prestiżu może być w przypadku tej pierwszej. Kancelaria adwokacka: tak, to naprawdę może zaimponować.

Nasza własna kancelaria adwokacka: cel na przyszłość

Gdyby spytać przyszłego prawnika, co jest jego głównym planem, odpowie bez chwili wahania: „prywatna kancelaria adwokacka Kraków, no może Warszawa”. Adwokat to bez wątpienia jeden z cieszących się największym szacunkiem zawodów, jednakże korzystnie zastanowić się przez chwilę: czy nadal się to opłaca? Niemało zależy od wybranej specjalizacji. Wpisz w Google rozwody Kraków,
czy Gdynia, Łódź i zobacz jak wielka jest konkurencja. Może postaw na mniej
oblegane specjalizacje. Środowisko prawników coraz częściej przyznaje, że prowadzenie własnej kancelarii nie w każdym przypadku jest równie dochodowe jak wyobrażają sobie studenci.

Zbyt dużo studentów

Nieobojętna jest bez wątpienia wciąż przybierająca liczba przyszłych prawników jak i liczba aplikantów. Uniwersytety zapraszają do siebie wysoką jak nigdy liczbę młodych ludzi, do egzaminów aplikacyjnych zaczyna przystępować coraz więcej młodych prawników. Oczywistym jest, że wymusza to w rozleglejszej perspektywie obniżenie stawek usług prawniczych (tak działa konkurencja). Nawet dzisiaj poniektóre kancelarie muszą walczyć o byt. Co będzie działo się w kolejnych latach oraz czy prywatna kancelaria niezmiennie – mimo wszystko – będzie symbolem sukcesu, czy zupełnie odwrotnie, ponieważ do interesu trzeba będzie jeszcze dokładać z własnej kieszeni?