Na podstawie aktualnych statystyk i ostatnich badań rynkowych możemy zauważyć powstawanie zjawiska deficytów na rynku pracy. Czy na pewno agencja pracy tymczasowej to właściwe wyjście dla osób poszukujących pracy i czy istotnie warto interesować się tą formą pośrednictwa? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Gwałtowny wzrost ekonomiczny doprowadził do wielu negatywnych zdarzeń na rynku pracy – niektórych nie sposób było uniknąć. Tysiące osób wyemigrowały w poszukiwaniu pracy na Zachód, co niepomyślnie przełożyło się na okazje poprawnego rozwijania krajowej gospodarki, przeważnie właśnie poprzez niedostatek siły roboczej. W dzisiejszych czasach lokalna gospodarka znacznie wzmacniana jest przez licznych robotników z Ukrainy – przyjmuje się jednak, że to sytuacja tymczasowa i już wkrótce dotkliwie odczujemy nieuchronną zmianę. W podobnej sytuacji następna agencja pracy tymczasowej musi już obowiązkowo sięgać po pracowników np. z Bangladeszu czy też Indii, próbując cały czas utrzymać trend dla występowania taniej siły roboczej na terenie Polski.

Czy to na pewno droga, którą zamierzamy obierać na przyszłość? Istnieją co do tego pewna wątpliwości. Niełatwo jest, by jakaś agencja pracy tymczasowej zaoferowała nam działalność w przemyśle np. rolniczym, który od pewnego czasu jest zawładnięty przez obcokrajowców. Prężny rozrost narodowej gospodarki posiada swoje nieodzowne wady i zalety – realnie mamy obecnie bardzo niskie bezrobocie, mimo wszystko nie do końca koresponduje to z procentem ludzi zatrudnionych.

Agencja pracy tymczasowej ma szansę być całkiem dobrym pomysłem na dorobienie dla uczniów i studentów czy wakacyjną pracę – bez wątpienia sprawdza się w ich przypadku doskonale. Jeżeli mamy taką potrzebę, z pewnością warto z niej skorzystać.