Dbając o to, aby wyposażenie domu było zgodne z nowoczesnymi trendami, nie można zapominać o dodatkach, które przecież mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd aranżacji. Jednym z tych najważniejszych elementów wnętrza, szczególnie w przypadku salonu, są zasłony. Ze względu na to, że ich wymiana jest niezwykle szybka, łatwa i mało kosztowna w odróżnieniu od dużego remontu, można pokusić się o ich zmianę w zależności od zmieniającej się mody wnętrzarskiej. Na jaki kolor warto się zdecydować w 2020 roku? Które zasłony do salonu ze wzorami będą najbardziej na topie?

Najmodniejsze zasłony do salonu

Rok 2020 również w kwestii wzornictwa wnętrzarskiego nie odbiega od trendów z minionych lat. W najnowszych propozycjach znajdziemy więc wiele inspiracji – kolorów, czy wzorów, które były już proponowane przez projektantów. Aby nieco przełamać monolityczność aranżacyjną, są one urozmaicone bardziej odważnymi kreacjami, które godnie odzwierciedlają światowe projekty.

Zasłony do salonu nadal odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu wnętrz o harmonijnym wystroju. W końcu z ich pomocą można łatwo stonować aranżację, jak i dodać jej oryginalności. Jaki kolor zasłon będzie mocny w tym roku?

  1. Najważniejszym kolorem 2020 roku jest niebieski. Najbardziej pożądanym jego odcieniem jest klasyka, a więc średnia tonacja – nie za jasna, nie za ciemna. Tzw. classic blue jest fantastycznym kolorem. Uspokaja, relaksuje, a jednocześnie świetnie ożywi monotonny układ wnętrza. Warto też sięgać po odcienie granatu i kobaltu. Decydując się na niebieskie zasłony, można zgrabnie wprowadzić do wnętrza inspiracje z natury (kolor nieba i wody).
  2. Pastelowy róż to kolejny, modny kolor tego roku. Będzie świetnie prezentować się na zasłonie, szczególnie tej grubej, zaciemniającej. Zaletą tej barwy jest jej delikatność i uniwersalność – pasuje do wielu innych kolorów typu szary, zielony, czy żółty.
  3. Modne zasłony do salonu będą mieć również kolor zieleni, szczególnie w oliwkowej tonacji. Jest to kolejne nawiązanie do barw natury, które ma zagwarantować wystrój sprzyjający codziennemu wypoczynkowi.

Opisując trendy wnętrzarskie w 2020 roku, dotyczące dodatków takich jak zasłony do salonu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kolory tkanin, ale również najlepsze wzory czy motywy. Które z nich dobrze jest wykorzystać w tym roku?

  1. Afrykańskie wzory. Zasłony do salonu ze zwierzęcymi motywami, a także w kolorze brązu, czerwieni czy pomarańczy doskonale urozmaicą wnętrze. Takie dodatki wprowadzają do wystroju nieco odważną estetykę, która jednocześnie jest pełna energii i bardzo przyjemna w odbiorze.
  2. Motywy kwiatowe. To kontynuacja trendów, gdzie główną rolę odgrywa nawiązanie do natury. Wyposażenie domu w zasłony z kwiatami zapewnia stworzenie relaksującego i zgodnego ze współczesną modą wnętrza. Roślinne wzory świetnie komponują się z dodatkami z drewna czy metalu.
  3. Naturalne materiały. Zgodnie z estetyką eko, w modnych wnętrzach nie może zabraknąć surowców o pochodzeniu naturalnym. Warto więc wykorzystać zasłony, które wykonane są z bawełny czy lnu. Będą one tworzyć z pozostałymi elementami np. drewna, spójną, atrakcyjnie wizualnie całość.
  4. Geometryczne wzory. W dalszym ciągu wnętrza będą potrzebowały subtelnych kreacji. Idealnym rozwiązaniem będą więc zasłony wykończone geometrycznym motywem, który nie przytłacza, a jednocześnie przełamuje stonowany charakter salonu.
  5. Świetliste wykończenie. Zasłony coraz częściej odznaczają się delikatnym połyskiem. To najczęściej wynik zastosowania złotej lub srebrnej nici. Takie stylizacje będą również modne w tym roku. Wybierając połyskującą zasłonę, można wprowadzić do salonu nutę elegancji i luksusu.

Kupując modne zasłony do salonu, warto wziąć pod uwagę światowe trendy, jednak nie można zapominać o własnym, indywidualnym guście. Piękny wystrój pokoju dziennego musi być zgodny z charakterem domowników i ich potrzebami, co pozwoli stworzyć przestrzeń, w której chce się wypoczywać w gronie najbliższych.