Część z nas uwielbia wakacje w formie all inclusive. Nie musimy się wtedy niczym przejmować, nigdzie spieszyć. Inni z kolei szukają wrażeń. Hotel ma im zapewnić łóżko i prysznic. O resztę dadzą radę zatroszczyć się sami. Dla tej drugiej grupy mnogość atrakcji w miejscu pobytu to podstawa.

Wybierając się nad polskie morze możemy przebierać w ofertach, które chcą zadbać o nasz czas wolny. Są te, gdzie nie musimy martwić się o nic. Ani o sprzęt, ani o brak ewentualnych umiejętności. I te, w których coś musimy potrafić, a jeżeli nie to najpierw musimy się zainteresować ofertą szkółki. Większość firm oferujących ciekawe i nietypowe rozrywki, organizuje też kursy, czy lekcje indywidualne, na których możemy się odpowiednio przygotować. Jedną z takich atrakcji jest windsurfing.

Dlaczego wybrać windsurfing?

Windsurfing to rodzaj sportu wodnego, do którego uprawiania potrzebujesz deski z żaglem. Przyda się też kostium piankowy, choć nie jest on obowiązkowy. Oczywiście cały sprzęt możesz wypożyczyć w większości miejsc gdzie są warunki do tej formy aktywności. Zaletą windsurfingu jest to, że możesz go uprawiać, wszędzie gdzie tylko jest odpowiednio dużo wody. Raz nauczoną umiejętność będzie można wykorzystać w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Kiedy już złapiesz bakcyla warto będzie zainwestować w prywatny sprzęt. Nie zajmuje on dużo miejsca, a możliwości zabawy daje wiele. Ośrodki, które oferują wypożyczenie sprzętu i naukę Windsurfingu, znajdziesz w miastach takich jak Pisz, Świnoujście, czy Łeba Kamera podczas pływania będzie świetnym gadżetem. Dzięki niej uwiecznisz swoje postępy i wyczyny. Kamerkę sportową możesz zamontować w dowolnym miejscu, od Twojego stroju, przez żagiel, po koniec deski.

Jak zacząć przygodę z Windsurfingiem?

Na początek nie martw się sprzętem. Odpowiednią deskę i żagiel po mogą Ci dobrać instruktor, albo doświadczony windsurfer. Zacznij od wyboru odpowiedniego miejsca do nauki. W zależności od specyfiki akwenu nową umiejętność możesz przyswoić szybciej lub wolniej. Znaczenie będą miały takie kwestie jak głębokość, % dni wietrznych w roku, a co jest z tym związane również obecność i charakter fal. Dodatkowo upewnij się, że akwen, który chcesz odwiedzić ma odpowiednia infrastrukturę i nie jest zbyt zatłoczony. Postaw na płytką wodę, taką w której sięgasz do dna. Fale i wiatr nie mogą być ani za słabe, ani za silne. Przy za silnych nie opanujesz żagla, a z zbyt słabych nie będziesz umiał jeszcze skorzystać.