Przeważnie potrzebują one restauracji i pewnych reperacji, co bez wątpienia łączy się z kosztami. Właśnie w starych domach często też są ciągi, które to mogą zmniejszyć wygodę życia w nich. Powszechnie w takich domkach jest wentylacja grawitacyjna, a nie występuje właściwa hydroizolacja. To, że gmach jest stary, nie stanowi, tego, że nie można go zmodernizować oraz sprawić aby był znacznie bardziej dopasowany do potrzeb współczesności. Wystarczy zakupić niezawodne instalacje lub akcesoria, aby leciwy budynek był dogodniejszy. Doskonałą propozycją w tych przypadkach, stanie się nabycie układu wentylowania mechanicznego z systemem odzyskiwania ciepła z budynku.

Instalacja takiego systemu nie jest trudna ani uciążliwa, zwłaszcza jeśli zaaplikuje się właściwe podzespoły. Rekuperacja, bo tak fachowo określa się tę wentylację doskonale sprawdzi się w starszego typu domu, bez żadnych trudności. Dzięki takiego typu wentylacji dom stanie się on ekologiczny i energooszczędny powietrze w takiego domu stanie się świeże, czyste i dodatkowo pozbawione szkodliwych alergenów. A to na pewno dostrzegą alergicy, jacy często w starego typu budynkach mieszkalnych cierpią ze względu na występowanie w nich przeróżnych grzybów, pleśni czy kolejnych czynników dla nich szkodliwych. Gdy już jednak dopadnie cię zraza w postaci grzyba w bardziej lub mniej spodziewanym miejscu, działaj bez zwłoki. Wystarczy wpisać w Google jak usunąć grzyba ze ściany i wybrać z pośród wielu ofert firm oraz preparatów dedykowanych temu zagadnieniu.

W starych domach permanentnie także skrapla się wilgotność, dlatego szczególnie w takich wypadkach korzystnie będzie rozlokować specjalną wentylację z odzyskiem ciepła. Owa wentylacja wyrzuci z mieszkań wszystkie drobnoustroje, i też właśnie pleśń oraz zawilgocenie co przyczyni się do tego że dom będzie zdrowszy dla mieszkańców.