tasmy-trx

Taśmy TRX wciąż zyskują na popularności. To wszystko za sprawą ich uniwersalności i ogromnych możliwości treningowych. Pasy TRX mogą służyć każdemu, od osoby potrzebującej rehabilitacji, przez amatora fitnessu, po zawodowca szukającego nowych wyzwań. Poznaj zalety TRX.

Pasy TRX – z nimi zawsze pracuje całe ciało

Ogromną zaletą wszystkich treningowych systemów podwieszanych jest to, że przy każdym ćwiczeniu angażujemy do wysiłku wiele grup mięśniowych. Sednem wszystkich ćwiczeń jest właściwe utrzymanie pozycji ciała, nawet tych segmentów, które nie są bezpośrednio zaangażowane w dany ruch.

Taśmy TRX – obciążenie zależy od ułożenia ciała

W treningu z systemem podwieszanym obciążenie zależy od ułożenia Twojego ciała względem taśmy TRX i punktu jej zaczepienia. Najprościej rzecz ujmując, w pozycjach wysokich (np. w przysiadach, wiosłowaniu) im mniejszy kąt Twojego ciała względem podłoża, tym będzie trudniej. W ćwiczeniach w leżeniu, im dalej na zewnątrz od punktu zawieszenia wysuniesz swoje ciało, tym będzie trudniej. Uwierz, że tu czasem każdy centymetr ma znaczenie, ale za to masz możliwość płynnej regulacji obciążenia treningowego w bardzo dużym zakresie. Ćwicząc z pasami TRX, w zależności od ułożenia, po prostu podnosisz różną cześć masy swojego ciała, a to oznacza, że do mocnego treningu wystarczą Ci jedynie własne chęci i pasy TRX.

Pasy TRX – sprzęt, który użyjesz absolutnie wszędzie

Jedną z większych zalet TRX jest ich mobilność i kompaktowość. Cały system po złożeniu mieści się w małym woreczku i waży tyle co duża butelka wody. W większości zestawów mamy różne systemy montażowe, dzięki którym sprzętu da się użyć praktycznie w każdym wymyślonym przez nas miejscu, na którym znajdzie się choć jedna możliwość zawieszenia go. Pasy TRX w domowych warunkach zaczepisz na ramie okiennej lub framudze drzwi. Na dworze wystarczy drzewo lub słup. Zaczepisz je też na drążku do podciągania, czy na drabince gimnastycznej.

Taśmy TRX są sprzętem dla każdego

TRX to system, który sprawdzi się w treningu absolutnie każdego, nie zależnie od jego wieku, czy początkowej sprawności. Cudowne pasach TRX jest to, że wykonując pozornie to samo ćwiczenie, ale różnie układając ciało względem systemu możemy jej zarówno uprościć, jak i znacznie utrudnić. TRX to również bardzo wszechstronny sprzęt, z pomocą którego przeprowadzimy trening mobilizacyjny, siłowy, a nawet typowe cardio.