Stosowne docieplenie budynku jest niezbędne z paru powodów. Przede wszystkim, pozwala ono uzyskać obniżkę wydatków ocieplania. Trzeba wiedzieć, że jedynie minimalna porcja ciepła wygenerowanego przez instalację grzewczą ginie poprzez okna domu. Przeszło połowa ciepła ucieka tymczasem przez zwieńczenie budynku, czyli dach i jeszcze podstawę, czyli fundamenty, stąd uszczelnienie takowych elementów jest wyjątkowo sugerowane.  Zwyczajnie do tych celów używa się styropian ewentualnie wełnę z włókien mineralnych. Są to produkty o cechach zatrzymujących temperaturę jednak posiadające jakieś słabości. Zazwyczaj nie dają one maksymalnej efektywności, a zdolność do utrzymywania temperatury topnieje po upływie czasu.

Ażeby uniknąć różnorodnych problemów stereotypowe produkty zmienia się innowacyjną technologią, jaką jest pianka PUR. Zrobienie owego typu pokrycia polega na precyzyjnym naniesieniu nawierzchni pianki poliuretanowej na daną nawierzchnię, w wyniku czego otrzymujemy szczelną, nieprzepuszczającą wody izolację. Utrwalona jest w tym wypadku odpowiednia cyrkulacja gazów, dlatego ściany i dachy zachowują możliwość „oddychania”, co przecież jest wskazane dla zachowania tychże w doskonałej kondycji.  Zaaplikowanie ocieplenia wspiera obniżenie kosztów ogrzewania, gdyż ulatnianie się ciepła z budynku zostaje zmniejszone do wartości minimalnych. Sama pianka pur nie traci swoich cech przez długie lata, więc efektywność otuliny nie pogarsza się.

Przedstawiane rozwiązania obejmują także pozostałe, pożyteczne przymioty. Brak tu konieczności męczącego wykonywania powierzchni styropianu czy wełny mineralnej, a wprawne ułożenie warstwy czy jej wykończenie to proces niezbyt czasochłonny no i przyjazny dla środowiska. Ze względu na przewagę nad powszechnymi strategiami w kwestii wytrzymałości czy też efektywności, piana PUR umożliwia w perspektywie lat zaoszczędzić na kosztach ocieplania domu. Dom jest niezwykle szybko gotowy do użycia, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się odpowiednią temperaturą a także pieniędzmi, jakie zostały w skarbonce przeznaczonej na instalację grzewczą.