Dla bardzo wielu ludzi schyłek przyjemnego lata oznacza długi czas oczekiwania na najbliższe wakacje. Ma tu znaczenie dodatkowo pogarszająca się aura. Świadomość tego, przez jak długi czas potrzeba czekać kolejnej wiosny, aż świat nareszcie obudzi się do życia, skutkuje tym, że ludzie wolą sami zapaść w jakikolwiek wypoczynek zimowy i przebudzić się w okolicach marca. Jesienna osowiałość może wystąpić u kogokolwiek lecz przecież są możliwości jak jej zapobiec. Ponad wszystko wpada zgromadzić na czymś naszą uwagę w wolnym czasie, może to być cokolwiek, co przynosi nam radość, spotkania z koleżankami, lub ćwiczenia fizyczne, które generuje duże pokłady pożądanej siły. To świetny czas żeby zmobilizować się do podejmowania się tego na co dotychczas nie starczało nigdy czasu, na przykład pójście na fitness na trampolinach czy inne ćwiczenia grupowe, poznawanie, kolejnego języka, lub też kurs tańca. Będzie to doskonałe wypełnienie nastających długich wieczorów.

Winno się również wspominać o drobnych rozrywkach, już dobra kawa spożyta w ulubionym kubeczku, może ulepszyć stan. Jednakowo działają małe podarunki, które to można sobie samemu sprawiać chociażby świece o bukiecie, który to może tworzyć miłe myśli związane z urlopem, tudzież książka, pielęgnacyjny kosmetyk.

Świetnym remedium zazwyczaj jest słuchanie muzyki. Puszczanie sobie pozytywnych melodii sprawnie przepędza melancholijne myśli. Rozluźniająco wpływa także puszczanie ścieżek z głosami przyrody, jakie kojarzą się z latem. A w czasie relaksu przy słuchaniu muzyki można sięgnąć po czekoladę. Faktycznie czekolada wznosi poziom dobroczynnych endorfin reguluje koncentrację, a magnez, który zawiera łagodzi stres. Skupiając uwagę na niewielkich przyjemnościach człowiek nagle zauważy, że czas jesienno-zimowy przeminie błyskawicznie, i kolejna wiosna będzie zbliżać się do nas dużymi krokami.