Kusi świetnym zagospodarowaniem, dzięki czemu w tutejszych letniskach tanie noclegi znajdziemy o każdej porze roku. Przyciąga wspaniałymi widokami i atrakcjami, dzięki którym każdy z nas spędzi w tej części kraju niezapomniane wczasy. Beskid Śląski ma się czym pochwalić, a wypoczynek na jego terenie dla każdego z nas może się okazać ciekawą przygodą. Na jakie atrakcje i miejscowości warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tej części kraju?

Beskid Śląski to najbardziej na zachód wysunięta grupa górska w polskich Karpatach. Przed góry te przebiega granica pomiędzy Polską a Czechami, a samo pasmo górskie wyróżnia się dobrym zagospodarowaniem, gęstą zabudową oraz bliskością ważnych miast. Jednym z nich jest Bielsko – Biała, znana jako największy ośrodek miejski w Beskidzie Śląskim. Miasto to przyciąga ciekawą architekturą oraz interesującymi zabytkami, jest jednocześnie świetnym punktem wypadowym w pasmo Klimczoka i Szyndzielni. Trzeba klepać w Google taxi Bielsko Biała by w przeciągu kilku chwili znajdziesz taksówkarza, który pokaże Ci najpopularniejszych miejscach w Bielsku-Białej.  Inna miejscowość, na terenie której można spędzić wczasy, to Ustroń. To jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w polskich górach, znany jako początkowy punkt niejednej wycieczki na Równicę lub Czantorię. Znanym miejscem wypoczynku w Beskidzie Śląskim jest tez Wisła – rodzinne miasto Adama Małysza, kojarzone ze skoczniami narciarskimi, szlakami pieszymi oraz muzeum, w którym prezentowane są zabytki związane z kulturą i historią Beskidu Śląskiego.

Kolejną miejscowością, idealną na urlop w Beskidzie Śląskim, będzie Szczyrk. To miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez narciarzy, która jednocześnie daje wiele wspaniałych możliwości tym, dla których ważniejsza jest turystyka piesza. I tu można znaleźć wspaniałe szlaki, prowadzące m. in. w stronę Skrzycznego lub w kierunku Klimczoka, i tu czekają tanie noclegi, dzięki którym można się w Szczyrku zatrzymać na dłużej. A że Beskid Śląski ma tu wiele uroku, nikt nie będzie żałować czasu spędzonego na jego terenie.