power-band

Aby zintensyfikować nasze treningi, staramy się znaleźć metody bardziej lub mniej profesjonalne. Sięgamy nawet po bardzo kosztowny sprzęt i zapisujemy się na zajęcia z fitness. Tymczasem wystarczy wykorzystać gumy do ćwiczeń. To rozwiązanie bardzo tanie, ale też możemy ćwiczenia zintensyfikować.

Czy power band to rozwiązanie treningowe dla każdego?

Osoby, które nie są za bardzo zorientowane w takich akcesoriach, zawsze będą sobie zadawać pytanie, czy jest, to też opcja bardzo dobra dla amatorów. Tymczasem jest to rozwiązanie wręcz rekomendowane przez doświadczonych trenerów w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze sportem albo są w stanie bardzo szybko zrzucić dużą ilość kilogramów. Najważniejsze jest to, że nie jest tutaj wymagane żadne doświadczenie, a szczególnie o delikatne rozpoczęcie treningu muszą się postarać osoby, które nigdy wcześniej nie wykazywały żadnej aktywności sportowej. Pamiętajmy o tym, że w takich okolicznościach, gdy mięśnie były przez wiele lat nieużywane, to bardzo szybko można się nabawić kontuzji, chwytając od razu za duże ciężary. Tymczasem, jeżeli wykorzystamy power band, to wówczas płynnie będziemy przechodzić do coraz większych obciążeń. To zresztą gwarantują właśnie te gumy, które podczas ćwiczeń wykorzystują nasze własne obciążenie. Dzięki temu, balansując ciałem, możemy stopniować dowolnie nacisk na mięśnie rąk i nóg. Oczywiście dodatkową zaletą jest to, że wcale nie będziemy potrzebowali dużej przestrzeni do wykorzystania tych gum.

Jak wykorzystuje się w praktyce gumy do ćwiczeń?

Istotą gum do ćwiczeń jest przede wszystkim właśnie to, że nie trzeba koncentrować się na wykorzystaniu bardzo dużej przestrzeni. A ćwiczyć możemy wszędzie. Wystarczy znaleźć tylko 2 m² i rozpocząć trening. Niejednokrotnie power band to produkt zabieramy na przykład na biwaki albo na wakacje, gdy wyjeżdżając na wczasy, nie chcemy całkowicie rezygnować z treningów. Poza tym będzie to także doskonałe rozwiązanie w przypadku biegaczy albo rowerzystów. Z reguły gumy do ćwiczeń na bardzo dużą skalę wykorzystuje się przy rozgrzewce także na olimpiadach. A przecież to zawodowi sportowcy będą wiedzieli, jak bezpiecznie przygotować się do treningu. Poza tym efekty ćwiczeń zauważymy już w krótkim czasie po rozpoczęciu zabawy z tymi gumami. Nasze mięśnie będą się wzmacniały, a dodatkowo nie występuje tu obciążenie dla stawów.