Dostajemy zaproszenie do znajomych, którym w ostatnim urodziło się dziecko, albo na jego chrzciny. Jeśli nigdy nie mieliśmy malutkich dzieci wśród naszych bliskich mamy istotny dylemat. Cóż kupić dla noworodka na prezent?

Niemało zabaweczek posiada na pudełku określenie – Zabronione do użytku dla dzieci młodszych niż trzy letnie. Czasami te limity były i będą aplikowane niezaprzeczalnie na wyrost, ponieważ zapewniają spokój producentowi jeśliby jednak małolat znalazł sposób na zrobienie sobie krzywdy. Tym samym z zakresu zainteresowań na podarek dla bobasa wypada nam nadzwyczaj wiele możliwości. Mimo wszystko ostrzeżeń wypada przestrzegać w pierwszym okresie – rzeczywiście do roku, gdy niemowlę poznaje świat na wszelkie możliwe sposoby.

Zabawka z przyklejonymi ozdobami prawdopodobnie może nie przetrzymać zabawy z niemowlakiem, dobrze dobrać zabawkę z haftowanymi elementami. Przytulaski są normalnym i niezawodnym pomysłem. Jak również wszelkie zabaweczki edukacyjne – gryzaki i sortery. Trzeba jednakże podpytać, czy nie będzie to tylko następna rzecz rzucona w kąt, do grupy nieprzemyślanych prezentów. Większość dzieciaków odbiera zabawki po starszych kuzynach a także siostrze lub bracie. A czasem możemy nie trafić w wielkość ewentualnie rodzice na nieszczęście nie mają takiej potrzeby, skoro dziedziczą ciuchy po starszych dzieciach.

Najlepszym podarkiem dla szkraba są i będą niewątpliwie pampery, to bardzo proste. Chociaż są mamy wykorzystujące nieustannie pieluchy tetrowe, jednak są w mniejszości. Pod kątem noworodków powinniśmy wybrać rozmiar 3, dla niemowląt nieco starszych rozmiar 4. Nawet jeżeli bobas jest kruszyną, rychło dorośnie do prezentu. Co ważne, prezencik zdecydowanie będzie dobrze wykorzystany a także wesprze domowy bilans. Takim dzieciom przecież wszystko jedno co otrzymują, czy ubranka dziecięce, czy jakieś zabawki, zatem bez wątpienia prezent dla ojca i matki.

Obojętnie co postanowimy dać niemowlakowi, należałoby zapytać matki. Jednak dostarczenie pieluch prawdopodobnie rozpromieni wszystkich rodziców.