Choć lato dobiega końca, to wycieczki w ciepłe kraje są dostępne cały rok. Tak więc nie ma złego momentu na zakup ręcznika kąpielowego. Przyda się on na basenie, nad morzem i stanowi jeden z najważniejszych elementów plażowego niezbędnika. Doskonały ręcznik plażowy powinien skutecznie i szybko chłonąć wodę, być wystarczająco przyjemny w dotyku i duży, jak i modny. Jakie są najlepsze ręczniki plażowe? Czym są ręczniki boho?

Ręczniki na plażę – wielofunkcyjny gadżet

Ręczniki plażowe służą do wielu różnych celów, dlatego powinny być produktem dobrej jakości. Głównie służą one do osuszania ciała po kąpieli w basenie czy morzu, jak i pełnią funkcję koca plażowego. Wiele osób kładzie go również na leżakach na plaży, a panie przywiązują go sobie na biodrach.

Jaki materiał wybrać?

Spośród wielu dostępnych materiałów warto wybrać te, które cechują się wysoką chłonnością wilgoci, są trwałe, miękkie oraz odporne na działanie promieni słonecznych czy słonej wody morskiej. Istotne jest również, aby były łagodne dla skóry i jej nie uczulały. Najbardziej popularne ręczniki plażowe są wykonane z takich materiałów, jak:

  • Bawełna frotte – najbardziej rozpoznawalny ręcznik, będący klasykiem, zrobiony jest z tzw. frotte (pętelki dwustronne). Dobrze chłonie wodę, jest miękki, przeważnie w rozmiarze 100×170, a więc wygodny dla jednej osoby dorosłej. W bagażu zajmie podobną ilość miejsca co duży łazienkowy ręcznik.
  • Bawełna egipska – na pierwszy rzut oka materiał podobny do bawełny frotte. Główną różnicą jest to, iż ręczniki ze 100% bawełny egipskiej są bardziej miękkie. Co więcej, są one z jednej strony fortte, a z drugiej – z tzw. weluru (przecięte pętelki), które w użyciu są bardziej miękkie i lepiej chłoną wodę. Ręczniki z bawełny egipskiej występuja w nietypowym rozmiarze ręcznika plażowego (dwuosobowego), najczęściej o wymiarach 150×175. Ten podwójny, duży ręcznik na pewno będzie wyróżniał się na każdej plaży. Każdy model jest kolorowy, wesoły z hiszpańskim temperamentem.
  • Mikrofibra – ręczniki wykonane z tego materiału wyprodukowane są w 100% z poliestru oraz cechują się gramatura rzędu 380 g/m2. Dobrze chłoną wodę, są przyjemne w dotyku oraz świetnie ogrzewają. Warto zwrócić uwagę również na ich lekkość, dzięki czemu są wygodne w noszeniu – to istotne, szczególnie gdy wyprawka na plaże jest dość spora. Stosowane są nawet przez podróżników, którzy ograniczają swój bagaż do minimum.

Ręcznik plażowy w stylu boho

Nowością ostatnich lat są ręczniki plażowe w stylu boho, które nawiązują do sztuki mandal. Są to przedstawione graficznie, motywy artystyczne, które wywodzą się z buddyzmu tantrycznego. Tworzenie, jak i późniejsze niszczenie mandal to forma medytacji, która ma duże znaczenie religijne. Rodzajów i zastosowań mandal jest całkiem sporo. W najszerszym znaczeniu mandale można określić jako diagramy, przedstawiające chaos, który przybiera harmonijną formę. W połączeniu ze stylem boho powstają oryginalne i unikatowe ręczniki plażowe. Określenie „boho” pochodzi od słowa „bohema”, a więc środowiska artystycznego i odnosi się do swobody tworzenia, oryginalności i kreatywności. Nowoczesny styl boho jest związany z kwiecistymi, wielorakimi wzorami, pomponami i frędzlami. Wiele osób kojarzy go z kulturą hippisowską, która jest kojarzona z wolnością oraz lekkim, beztroskim stylem życia.

Najmodniejsze i najczęściej wybierane kolory to odcienie błękitu i granatu oraz czarno-białe. Nawiązują one do buddyjskich mandali, które przyciągają wzrok najróżniejszymi kombinacjami wzorów. Ręczniki plażowe można zabrać także do ogrodu, na piknik, jak i wykorzystać jako element dekoracyjny wnętrza. Możliwości jest naprawdę dużo. W sklepie dostępne są ręczniki plażowe boo w motywy kwiatowe, wielokolorowe wzory geometryczne, a nawet takie z wakacyjnymi sentencjami. Poza tym, iż ręczniki plażowe boho są hitem sezonu, są również wygodne i obszerne dzięki swojemu okrągłemu kształtowi. Można się nimi okryć i zarazem wyglądać pięknie na plaży.