W dobie coraz skuteczniejszych przestępców i licznych skutecznych narzędzi włamywania się do posesji, nowoczesne technologie są w stanie nam zapewnić naprawdę bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Każdy dom inteligentny to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo Twojego domu!

Co oferuje nam nowoczesny dom inteligentny w materii bezpieczeństwa?

Zwrócić trzeba przede wszystkim uwagę na fakt, iż zabezpieczenie posesji przy przebywaniu poza domem nie jest łatwe. Sąsiedzi nie są w stanie na bieżąco kontrolować, czy na posesji nie znajdują się osoby niepowołane. Do tego, nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zatrudnienie dozorcy – zresztą, w XXI wieku ten fach należy uznać za swoistego rodzaju archaizm. Nowoczesne technologie w zakresie automatyki domowej dają szansę na jeszcze lepsze zabezpieczenie naszego domu – jesteśmy w stanie opuścić nasz dom i jednym kliknięciem przycisku aktywować alarmy, zamknąć wszystkie drzwi, rolety antywłamaniowe oraz mieć dostęp do monitoringu domowego z dowolnego miejsca na świecie!

Na co m.in. pozwala ten system?

System domu inteligentnego pozwala na zintegrowanie wszelkich funkcji systemów zabezpieczeń w jeden prosty w obsłudze i funkcjonowaniu moduł. System tzw. scenariuszy pozwala przy wyjeżdżaniu z domu (np. o godzinie 7.30) automatycznie odciąć dopływ wody, prądu do głównych urządzeń, zamknąć i zaryglować wszystkie drzwi – wraz z aktywacją dodatkowych czujników: ruchu, hałasu, stłuczenia szyby, pożaru lub gazu. Jest to oprócz bezpieczeństwa zupełnie inny poziom komfortu psychicznego związanego z bezpieczeństwem naszej posesji. Nie musimy już drżeć o to, czy zamknęliśmy dom, wyłączyliśmy żelazko, czy też np. nie zostawiliśmy czegoś na palniku – interaktywna automatyka dokona dezaktywacji wszelkich źródeł zagrożeń oraz poinformuje nas o stanie zamknięcia drzwi, stanie czujek alarmowych. Każdy dom inteligentny pozwala również na dostęp w czasie rzeczywistym do domowego monitoringu.

Za pośrednictwem nowoczesnych technologii znacząco podnosimy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo mieszkania w naszych czterech kątach!