Zdrową czarnuszkę doceniano już w czasach starożytnych – stosowana była m.in. na najróżniejsze problemy z układem pokarmowym, o czym wiemy od samego Hipokratesa. Pomagała także w przypadku niegroźnych stanów zapalnych i przeziębień. W naszych czasach także coraz więcej uwagi poświęca się jej cennym właściwościom.

Sięgając po naturalną czarnuszkę, możemy spożywać ją na dwa sposoby – oleju tłoczonego na zimno lub ziarenek. Sporo osób z jakiegoś powodu wybiera olej z czarnuszki Właściwości tego środka są naprawdę drogocenne. Chętnie używana w kuchni przyprawa zyskała popularność jako lek o niejednym działaniu. Dlaczego tak chętnie ją stosujemy?

1. Przyprawa korzenna i znacznie więcej – olejki eteryczne to wyjątkowo cenne składniki obecne w ziarnach czarnuszki, dzięki którym roślina nie tylko radzi sobie z niejedną dolegliwością, lecz także roztacza wokół siebie intensywną woń.

2. Układ pokarmowy – regularnie pijąc olej z czarnuszki, dbasz o zdrowie swojego żołądka. Niezwykle cenne składniki, jakie zawiera w sobie czarnuszka, mają zbawienny wpływ na układ pokarmowy.

3. Skóra i włosy – olej z czarnuszki na twarz świetnie przeciwdziała także wszelkim problemom skórnym (zaczerwienienia, trądzik, wysypki bakteryjne, grzybica czy łuszczyca). Aby się ich pozbyć, najlepiej nacierać skórę olejkiem lub tonikiem wykonanym na bazie ziaren.

4. Nadciśnienie – olej z czarnuszki skutecznie spowalnia przyrost homocysteiny, doprowadzającej do powstawania groźnych zmian miażdżycowych. Dodatkowo obniża ciśnienie, czyli ma dobry wpływ na działanie naszego układu naczyniowego.

5. Wirusy, grzyby i wszelkie bakterie – czarnuszka doskonale radzi sobie z ich występowaniem, w szczególności dzięki takiemu wartościowemu czynnikowi jak tymochinon. Jego obecność zapewnia nasionkom naprawdę wielką moc.

Kiedy postanowisz wypróbować pewnego dnia olej z czarnuszki opinie lekarzy, których nie trzeba dziś długo szukać, pomogą Ci dowiedzieć się tego, czego potrzebujesz. Można go stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie (dorośli 1 łyżeczka 2 razy dziennie, dzieci 1/2 łyżeczki lub nawet mniej) czy też dolewać do codziennych potraw. Nie ma wątpliwości, że warto wykorzystywać olej z czarnuszki Zastosowanie tego specyfiku jest niezwykle szerokie, dlatego też podręczna butelka oleju może posłużyć nam w naprawdę wielu sytuacjach.