Witamina C – jej cechy i ich działanie dla utrzymania stanu zdrowia są znane prawie od dekad, tylko czy ostatnimi czasy tak notorycznie sławiona witamina C lewoskrętna dla naszych pociech, osób dojrzałych i wszystkich innych łaknących sił witalnych istnieje naprawdę oraz czy rzeczywiście jest skuteczniejsza? Przy pomocy tego tekstu uzupełnisz swoją wiedzę i sformułujesz własną opinię.
 
Kwas askorbinowy – witamina C bez tajemnic
 
Powinniśmy na starcie rozpocząć od samego źródła a także skupić się na istocie rzeczy, aby dociec, jakie w rzeczy samej witamina C lewoskrętna właściwości wnosi a ponadto czy w istocie są one dla ludzkiego organizmu nieodzowne. Po pierwsze, jeżeli mowa ogólnikowo o witaminie C, to będziemy mieć do czynienia z nazwaną w ten sposób reakcją, w której znajdzie się np. kwas askorbinowy. Od czasu do czasu zauważymy przy tym właśnie związku literę L – która wskaże, w jaki sposób konkretnie prezentuje się formacja atomu węgla w łańcuchu cząstki. W przypadku gdy mamy do czynienia z kwasem D-askorbinowym to kontrastowo do tego z „L” nie jest biologicznie aktywny, a jednak posiada znamiona przeciwutleniające. Aktywność (biologiczna) objawia się w sytuacji wybranych soli tudzież postaci utlenionych towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu oraz dokładnie z tego typu kwasem ma się do czynienia w przyrodzie ponadto jest właściwą jego wersją, bezwzględnie dobrą dla zdrowia człowieka.
 
Witamina C lewoskrętna rewelacja czy mrzonka?
 
Przemysł w pewnym stopniu korzysta z naturalnej procedury wykorzystania kwasu askorbinowego i wirusów, to zupełnie bez sensu fabrykować „poprawioną” klasę wzbogaconą kwasem D-askorbinowym, szczególnie iż byłoby to o wiele:
 
•    mniej rentowne
•    trudniejsze

Dawkowanie witaminy c lewoskrętnej

Zatem każdy rodzaj kwasu askorbinowego który możemy przyjąć z wykorzystaniem tabletek oraz produktów suplementujących jest właściwa oraz porównywalnie dobra dla naszych tkanek i organów, abstrahując od faktu  który rodzaj kwasu askorbinowego stosujemy. Pogłoski promujące lewoskrętną witaminę C publikowane są w celach promocyjnych.
 
Witamina C lewoskrętna vs prawoskrętna: skąd to zamieszanie?
 
Wszystko rozchodzi się o naturalne i chemiczne procesy, a dokładnie mówiąc o cechę związaną z optyką związków znajdujących się w danej substancji. Twierdzenie, że kwas L-askorbinowy uzewnętrznia charakterystyki naturalne ”normalnej” witaminy C nie będzie zależeć od tego, czy jest ona charakterystycznie skręcona, ale z umiejscowienia samej postaci cząsteczki w związkach chemicznych. Taką drogą narodził się popularny dziś mit, a w jego środku jest dziś potężna witamina C lewoskrętna oraz dawkowanie której miało być rzekomo lepiej uzasadniane dla organizmu człowieka. To mit ukuty na bazie człowieczej niewiedzy, bez skrupułów wykorzystany marketingowo, podczas gdy tak naprawdę żadna wariacja rzeczonej witaminy nie jest lepsza od drugiej!