Obecnie wśród produktów wyposażenia wnętrz jest wiele modeli poszczególnych produktów. Różnią się między sobą rozmiarem, designem, ale też funkcjonalnością. Odpowiedni dobór żyrandola pozwoli odmienić wygląd kuchni.

Jakie powinny być żyrandole do kuchni?

Przy urządzaniu kuchni naszym priorytetem powinno być zaplanowanie oświetlenia. Musimy podjąć decyzję, co do tego, czy światło powinno być skupione, czy może lepiej, jeśli pochodzi z kilku punktów. Gdy już to ustalimy, musimy zastanowić się nad długością zwisu i wielkością żyrandola. Krótsza długość zwisu lepiej sprawdzi się w niskich pomieszczeniach, natomiast w dużych kuchniach lepszy będzie dłuższy zwis. Jeśli kuchnia jest łączona z salonem to, można stworzyć gustowną wnękę, w której zmieści się źródeł oświetlenia. Znajdujące się obok siebie, identyczne żyrandole do kuchni będą tworzyły harmonijną całość, która stworzy ciekawy efekt aranżacyjny. Ponadto światło będzie również bardziej intensywne, dzięki czemu będzie oświetlało blat, na którym przygotowujemy posiłki.  Odpowiednio umieszczone żyrandole do kuchni pozwalają kuchni stać się funkcjonalną przestrzenią.

Ładnie wyglądające żyrandole do kuchni

Funkcjonalność to nie wszystko, szczególnie dla miłośnika designu. Ten z pewnością wie, że żyrandole do kuchni powinny też dobrze wyglądać. Harmonijną i wytworną całość stworzymy, dzięki jednorodności stylistycznej. Elementy powinny być umiejętnie dobrane. Uniwersalnym wyborem jest klasyka. Neutralna kolorystyka i proste formy sprawdzą się w każdej kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu została ona urządzona. Wielopoziomowe konstrukcje z pewnością lepiej sprawdzą się w dużych kuchniach. Geometryczne formy okażą się idealne dla fanów klasyki. Nieregularne kształty i dekoracyjny design to zwiastun awangardowego stylu, którego sprzymierzeńcem są duże- nie tylko wysokie, ale też długie kuchnie. Jeśli są one połączone z salonem to przy wyborze żyrandola, należy uwzględnić również stylistykę sąsiadującego pomieszczenia.