Płyty warstwowe wykorzystywane są jako artykuł budowlany, przede wszystkim do konstrukcji hipermarketów ewentualnie rozległych magazynowych hal. Cieszą się popularności na polskim rynku dzięki optymalnym parametrom.

Płyty warstwowe, jak nazwa sugeruje,  z kilku warstw. Zazwyczaj są to 2 warstwy ochronne,  a między nimi wprowadzony jest rdzeń. Ten zaś ma zaskakujące wartości izolacji termicznej zwykle jest on poliuretanowy, poliizocyjanurowy, styropianowy, bądź stworzony z mineralnej wełny. Okładziny są zwykle albo metalowe, bądź niemetaliczne. Wskazane jako pierwsze cechują się twardością,  ,ale i niskimi cenami.

Płyty warstwowe będą coraz częściej stosowane w narodowym budownictwie dzięki własnym niesamowitym właściwościom. Przede wszystkim chodzi oczywiście o dobrą izolację termiczną, którą otrzymać można właśnie przez używanie płyt. Z pewnością nakłady włożone w montaż płyt warstwowych zwrócą się w bardzo krótkim tempie dzięki świetnej termoizolacji. Ażeby udoskonalić niniejsze zalety stosuje się też płyty, których rdzeń stworzony jest z dwóch typów materiału. Aby podnieść właściwości ognioodporne stosuje się rdzenie zrobione z typowej wełny mineralnej.

Ustawicznie zwiększająca się powszechność tego artykułu budowlanego wynika między innymi z  prosty użytkowania. Głównie że są i będą one niesłychanie lekkie. Płyty warstwowe przejawiają też kapitalne właściwości wibroizolacyjne. Firmy budowlane oferują również płyty warstwowe w wielu modelach kolorystycznych.