Sprawa niehandlowych niedziel do chwili obecnej przynosi zażarte narady w gronie szczerych sprzymierzeńców oraz najbardziej zaciekłych przeciwników tego pomysłu. Odbiegając od tego, komu przyznać rację, bez wątpienia zgodzimy się co do jednej kwestii – tego typu decyzja oznacza dla nas niejedną zmianę.

Gdzie się podziali zakupoholicy?

Utopijna wizja niedzieli wolnej od handlu to pełen spokoju dzień wolny spędzany pośród najbliższych czy odpoczynek bez rytualnych niedzielnych zakupów, a przede wszystkim brak odwiedzin w centrum handlowym. Wielu z nas miało weselić się dodatkowo niedzielną wolnością od pracy czy nadprogramowym czasem na swoje prywatne obowiązki – ostatecznie dotyczy to jednak zaledwie osób pracujących w handlu. Jakie są fakty? Owszem, część z nas na pewno ma obecnie znacznie więcej czasu dla najbliższych bądź udaje się zamienić sklepy na ciekawsze cele wyjścia z domu. Pozostali jednak, niepocieszeni skutkiem myślenia o braku alternatywy pójścia do galerii handlowej, odnajdują całkiem nowe miejsca, w których zawsze mają możliwość pozyskać najbardziej potrzebne artykuły – jak m.in. stacje benzynowe czy niewielkie osiedlowe sklepiki. Bez wątpienia będziemy potrzebowali trochę więcej czasu, aby przywyknąć do konieczności zaopatrywania się w niezbędne zapasy przed ostatnim dniem tygodnia.

Sklepy online a niedziele niehandlowe

Nie wszyscy potrafimy pogodzić się z istnieniem braku niedzielnych zakupów – nawet ogromne ilości ludzi nie przeszkadzały wielu z nas dotychczas w rytualnych wędrówkach po centrach handlowych. Gdzie więc udają się wszystkie osoby spragnione zakupów? Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne, by podtrzymywać swoje ulubione niedzielne tradycje w wirtualnych przestrzeniach handlowych. Sklepy PrestaShop, Magento czy Shoper to bez wątpienia odpowiednie miejsce do urzeczywistnienia wszystkich konsumenckich wizji bez konieczności opuszczania domu. Z pewnością okresowe usunięcie stacjonarnej konkurencji przyjęło z zachwytem całe mnóstwo przedsiębiorców e-commerce’owych, którzy mogą od pewnego czasu cieszyć się lepszymi obrotami bazując na wkładzie jednostek oczekujących weekendowych zakupów. Przeglądając sklepy PrestaShop czy inne nie dotyczą nas przecież żadne ograniczenia!