Zaskakująco wiele początkujących mam, mając choć względne wyobrażenie o szyciu, zmierza do tego by uszyć jakieś wyjątkowe ubrania ubranka dla swojego niedawno urodzonego dzieciaka. Jaki materiał dopasować, żeby było komfortowe dla naszego dzieciątka?

Jaki rodzaj materiału

Zakup najdoskonalszego materiału zależy przecież od zastosowania. Zapewne możesz postawić na tkaniny, które są i będą trwałe, lecz mało elastyczne. Okazem będzie dżins albo jedwab. Możesz dodatkowo zakupić dzianinę, która zazwyczaj jest miękka i sprężysta, a przez to przyjemniejsza w dotyku. Przykładowo dresówka drapana, czy single jersey. Na nieszczęście będzie nietrwała czyli szybciej trafi do kosza.

Kilka zdań o tym jak kupować

Należy kupić towary zbudowane z bezpiecznych włókien, mimo wszystko nie zawsze można obawiać się dodatku syntetyków. Zakupując materiał, nie zaszkodzi podpytać sprzedawcy o skład, jednak prawdopodobnie nie ma powodu odrzucać dany materiał, jeżeli spostrzeżemy, że w materiale obecna jest odrobina elastanu. Dzięki temu półprodukt jest szczególnie sprężysty jak również świetnie będzie się wam pracowało pomocna będzie także sztuczna domieszka w polarze lub dresówce drapanej, przeto nie traktuj tego jako potencjalny problem. Ten element nie zawsze oznacza tego że produkt od razu jest lichej jakości. Bardzo ważne dla nas zwykle jest przecież to, na co pragniemy dopasować materiał a także w ilu procentach wskazana tkanina ewentualnie dzianina jest dobrze dobrana. Należałoby kupić bawełnę, ale dla przykładu jeśli planujemy uszyć koszulkę musimy zweryfikować skład materiału bo dobry materiał zawiera nie mniej niż 90% bawełny, aby ubranie chwilami było odpowiednie dla dziecka.

Idealnych materiałów, które możesz wykorzystać w trakcie szycia pościeli i ubranek dla naszych pociech jest naprawdę wiele. Dlatego zawsze możecie swobodnie planować na sprawunki. Będzie bez wątpienia z czego wybierać.