Użytkowanie, utrzymanie i nie tylko sezonowa eksploatacja przyczepy kempingowej, niestety wiążą się z niemałymi wydatkami. Jeśli jednak budżet pozwala na zakup kampera, można liczyć na niepowtarzalne podróże. W jaki sposób ułatwić sobie życie z kamperem? Nabywając napęd do przyczepy kempingowej.

Po co mi napęd do przyczepy kempingowej?

Każdy kierowca wie, jak wiele wysiłku i ostrożności wymaga manewrowanie samochodem osobowym na parkingu, w ciasnych uliczkach, na wzniesieniach i nierównych terenach. A teraz wyobraźmy sobie, że z tym samym zmagają się właściciele kamperów! To nie lada wyzwanie, by dużą i o wiele cięższą maszynę, odpowiednio ustawić, a przy okazji niczego nie uszkodzić. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto kupić napęd do przyczepy kempingowej. Choć nie należy do najmniejszych wydatków, to jednak wpływa na możliwość bezproblemowego sterowania przyczepą, w różnych warunkach, i to bez podpinania do samochodu.

Zalety napędów do przyczep kempingowych

Napędy do przyczep kempingowych wpływają na możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia przyczepy, ale bez podpinania jej do samochodu. Wyposażone w pilot zdalnego sterowania, oznaczają ograniczenie wysiłku do minimum. Dzięki takiemu napędowi, nawet dużą i ciężką przyczepę dwuosiową, można łatwo i bezpiecznie ustawić na wzniesieniu, nierównym terenie. Nie ma również problemu z manewrowaniem w ciasnych miejscach, gdzie nawet najmniejszy nieostrożny ruch, może kosztować uszkodzenie przyczepy.

Jak działa napęd typu mover?

Pośród napędów do przyczep kempingowych, pojawia się urządzenie manewrujące typu mover. Jego zasada działania polega na przeniesieniu ruchu obrotowego z rolki roboczej, która jest zasilana dzięki akumulatorowi, na oponę. W większości moverów pojawia się specjalna belka stabilizująca, a montaż samego urządzenia jest bardzo prosty. Jeszcze łatwiej steruje się moverem, ponieważ do dyspozycji użytkowników jest pilot.

Napęd do przyczepy kempingowej musi być dobrany zgodnie z własnymi potrzebami. Trzeba przyjrzeć się budowie, funkcjom i możliwościom poszczególnych urządzeń, aby ostateczny zakup stał się satysfakcjonujący, a inwestycja ta przyniosła większy komfort sterowania przyczepą.