Niejednokrotnie narzekamy na polską służbę zdrowia. Główne zarzuty to zdecydowanie za długi czas spędzany w kolejkach do przychodni, a także rejestracja do specjalistów na kilka lat wstecz. Nie podobają się nam także ceny za wizyty w prywatnych przychodniach i częstokroć stosunek przyjmującego lekarza do chorego. Ale dla porównania wystarczy zauważyć, jak wygląda system zdrowotny w Zjednoczonym Królestwie.

Polska apteka UK – niezastąpiona dla rodaków

Rodacy, którzy nawet na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, zdecydowanie wolą wybrać wizyty u polskich lekarzy niż miejscowych. Nawet jeśli trzeba doliczyć koszty dojazdu oraz wziąć pod uwagę trudności w dopasowaniu terminów, najczęściej wybiera się ich ze względu na trafną diagnozę i dobrą kurację. Na podobnych zasadach produkty znane w Polsce, przeważnie leki, ale i preparaty stosowane doraźnie, bez recepty, a nawet artykuły pielęgnacyjne czy zioła, oferuje apteka online UK. Zaletą wizyty w aptece jest to, że aptekarz może postawić wstępną diagnozę równie skutecznych jak lekarz.

Niewielu nie zaskoczy wiadomość, że lekarz pierwszego kontaktu często stawia diagnozę korzystając z wyszukiwarki Google. Podpowiadamy niewątpliwą korzyść z  takiego rozwiązania – przynajmniej wiadomo, co nas czeka i na pewno dużo zaoszczędzimy, rezygnując z prywatnej wizyty lekarskiej.

Obie służby zdrowia posiadają różnice bardzo wyraźne Rozpoznania orzekane przy pomocy internetu to tylko niewielki kawałeczek przypadłości, do których musi przyznać się brytyjska opieka zdrowotna. Z cudem graniczy bezproblemowe dodzwonienie się do rejestracji, ponieważ często oznacza to konieczność ponawiania prób kontaktu, bez gwarancji powodzenia. Najczęściej oczekiwanie trwa parę dni, a w ekstremalnych sytuacjach nawet miesiąc. Opieka zdrowotna działa także w w miejscach podobnych do izb przyjęć lub SOR-ów, ale z taką różnicą, że kwalifikacje do udzielenia pomocy lekarza to zadanie pielęgniarek.

W czym może pomóc apteka online UK?

Biorąc pod uwagę fachowość miejscowych medyków, dodając do tego wysokie koszty, rodaków raduje alternatywne rozwiązanie, jakim jest apteka online UK. Zjednoczone Królestwo może „pochwalić się” słabą jakością opieki zdrowotnej, lecz za sprawą aptek polskich nasi krajanie zaopatrzą się w polskie środki medyczne w korzystnych cenach.