Walka z rozstępami w czasie ciąży

Rozstępy, które pojawiają się na kobiecym brzuchu po ciąży stają się często wstydliwym problemem, który jak najszybciej musi zostać zlikwidowany. Gwałtowny przyrost wagi oraz burza hormonalna panująca w czasie ciąży stają się przyczynami niewłaściwej pracy komórek odpowiadających za wytwarzanie kolagenu, a co za tym idzie powstanie rozstępów. Czy istnieją sposoby, które pozwolą je zlikwidować bądź przynajmniej częściowo zredukować?

Środki na rozstępy

Krem na rozstępy w ciąży może okazać się pomocny w walce z tymi mniej przyjemnymi skutkami ciąży. W aptekach można odnaleźć wiele skutecznych preparatów, których skład został opracowany z myślą o przyszłych mamach. Środki te są więc bezpieczne nie tylko dla samej kobiety, ale również dla dziecka i nie ma przeciwwskazań do stosowania ich już w trakcie ciąży.

Skład i działanie

Środki znajdujące się na aptecznych półkach mają różną konsystencję – kremu, olejku, balsamu. Ważne jest przede wszystkim aby przed zakupem sprawdzić, w którym okresie ciąży preparat może być stosowany. Maść na rozstępy powinna w swoim składzie zawierać przede wszystkim substancje, które wspomagają włókna kolagenowe oraz elastynowe. Są to między innymi wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, witamina E, oleje z krokosza barwierskiego oraz wyciąg ze słodkich migdałów. Maści na rozstępy nie tylko wzmacniają skórę, ale także spłycają pierwsze rozstępy pojawiające się w czasie ciąży.