Pianka do golenia i woda po goleniu – niezbędne gadżety mężczyzny

Choć o urodzie mówi się jako o atucie kobiety, to na dobrej prezencji zależy również panom. Ci coraz częściej zwracają uwagę na to, jak wyglądają i starają się zadbać o swój estetyczny wygląd. Z uwagą dobierają ubrania, sięgają po nowe kosmetyki, eksperymentują z fryzurami czy zarostem. Podstawą, jeśli chodzi o eleganckiego mężczyznę, jest ujarzmiony, dobrze przycięty zarost. Jego pielęgnacją możemy zająć się samodzielnie, w domu, pod warunkiem, że wyposażymy się w kilka podstawowych produktów, takich jak pianka czy woda po goleniu.

Jak przycinać zarost, żeby się nie zranić?

Zacięcia się przy goleniu to popularny problem. Kiedy mężczyzna zajmuje się przycinaniem zarostu, z łazienki nieraz dobiegają przekleństwa – możemy być wtedy pewni, że strzygący się pan zranił się. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim wybierając dobrej jakości maszynkę do golenia – czy to wielorazową czy jednorazową. Jednorazówki należy, zgodnie z nazwą, regularnie wymieniać – używane zbyt długo stają się tępe i mogą łatwo zranić. Drugim elementem bezpiecznego przycinania zarostu jest pianka do golenia – ta przygotuje skórę na działanie maszynki i pomoże uniknąć nam wypadku.

Pielęgnacja po goleniu. O co zadbać?

Pamiętajmy również, że po goleniu nasza skóra jest podrażniona działaniem maszynki. Jeżeli chcemy, żeby szybko wróciła do formy – była miękka, gładka i dobrze się prezentowała – przyda nam się woda po goleniu, która łagodzi podrażnienia i pomaga skórze szybko się wygoić.