Maść na rozstępy – która najlepsza?

maść na rozstępyObecnie producenci prześcigają się w dostarczaniu na rynek różnego rodzaju kosmetyków, dlatego wybór czasami potrafi być naprawdę ciężki. Czym należy się kierować przy zakupie maści na rozstępy?

Maść na rozstępy – jak stosować?

Wszystko zależy od rodzaju zmian na skórze. Kremy na rozstępy powinno się wcierać dwa razy dziennie przez ok. 15 minut, wykonując pewnego rodzaju masaż, który poprawia krążenie krwi oraz ułatwia wchłanianie się produktu. Kobiety, które planują ciążę powinny zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i wcierać je w miejsca najbardziej narażone na powstanie nieestetycznych bruzd. Trzeba pamiętać, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ponieważ zaistniałe pręgi na ciele – zwłaszcza te szerokie i białawe są niemożliwe do usunięcia nawet przy zastosowaniu najlepszych kosmetyków.

Co powinno znaleźć się w składzie kremu na rozstępy?

Taki preparat powinien być bogaty w substancje, które stymulują produkcję włókien białkowych. W składzie każdego kosmetyku na rozstępy powinien znaleźć się kolagen. Ponadto taki kosmetyk powinien nie tylko pielęgnować skórę i ją pielęgnować w taki sposób, aby rozstępy nigdy się nie pojawiły. Dlatego bardzo istotne jest, aby oprócz kolagenu kosmetyki posiadały również w składzie wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, które dzięki licznym substancjom czynnym działa przeciwzapalnie oraz nadaje skórze jędrność, odpowiednio ją przy tym nawilżając. Dodatkowo składnik ten stymuluje produkcję kolagenu oraz przyspiesza gojenie się ran, a także redukuje widoczność i głębokość rozstępów.