Kosmetyki naturalne dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi przywiązujemy do zdrowego odżywiania i naturalnej pielęgnacji ciała. Ten dobry trend zagościł także wśród rodziców małych dzieci, którzy z troską dbają o to, by ich pociechy nie miały kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi znajdującymi się w popularnych kosmetykach, także dla dzieci. Na szczęście na rynku znajdziemy też naturalne kosmetyki dla dzieci, które idealnie chronią skórę maluszków i są dla nich bezpieczne. Czym się kierować kupując kosmetyki dla noworodka?

Czytaj etykiety

Przede wszystkim powinniśmy zawsze czytać etykiety. Dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i żywności. Czasem kosmetyki oznaczone dumnie brzmiącym „bio” czy „organic” zawierają tylko część produktów pochodzenia organicznego. Reszta to chemia, a napis na opakowaniu ma po prostu przyciągnąć więcej klientów. Dlatego zadbajmy, by w składzie kosmetyków dla dzieci naprawdę nie było szkodliwych parabenów, SLS-ów i innych groźnych substancji.

Zwróć uwagę na certyfikat

Certyfikat to nie wszystko. Nawet jeśli produkt posiada certyfikat warto dodatkowo czytać etykiety. Jednak certyfikat już sporo mówi nam o tym, z jakich produktów został wytworzony kosmetyk oraz jaką metodą. Warto więc zapoznać się z podstawowymi certyfikatami naturalnych kosmetyków, by łatwiej wybrać właściwy produkt.

Mniej znaczy więcej

Szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej. Zamiast tysiąca różnych kosmetyków czasem warto mieć po prostu pod ręką jeden dobrej jakości, nierafinowany olej roślinny, który jest bezpieczny i zapewnia doskonałe nawilżenie skóry.